Co mówią o książce?

Ewa Krefft-Bladoszewska

Ef Ef Usługi Wydawnicze

Oswajanie przez składanie

Kiedy Ania Matyja dała mi znać, że napisała książkę o języku angielskim, pomyślałam – fajnie, może przy okazji składu wpadnie to i owo do mojej opornej na języki obce głowy. No, w końcu, jak się coś składa, to chcąc nie chcąc trzeba na tekście zawiesić oko, to może i jakieś słówko gdzieś tam się zakoduje, prawda? Ha! A żeby to jedno! Już po pierwszym rozdziale wiedziałam, że ta książka – Jak oswoić angielski – jest ŚWIETNA! I wcale nie będzie przesady w stwierdzeniu, że Ania otworzyła mi oczy na zupełnie inny sposób nauki angielskiego. Bo przecież w każdym wieku kochamy się uczyć przez zabawę! Czy może w nauce języka być coś lepszego od obcych, nieufnych wyrażeń, które same podchodzą nam do głowy i kołaczą się w wyrazistych scenkach, aż w końcu zadomawiają się zwojach na dobre?

Ania Matyja w Jak oswoić angielski pokazuje, że nauka języka nie tylko nie kończy się na zakuwaniu z książek. Hitting the books w ogóle może się schować! Po co zakuwać, skoro można słuchać muzyki, oglądać filmy i wplatać nowo poznane zwroty do swoich rozmów. Ania w książce podaje angielski w barwnych przykładach, w sposób naturalny dla języka, który jest wokół nas i jakim się na co dzień komunikujemy.

Co najlepiej zapamiętałam po lekturze? Że po długim dniu pracy się ma to jak hit the hay, a nucenie angielskich piosenek to genialny sposób na naukę nowych sformułowań! Książka jest pełna smaczków, do tego napisana tak lekkim piórem, że ma się wrażenie ciągłej interakcji z autorką przekazującą angielskie – i w ogóle językowe – tricki na to, by wprowadzić życie do nauki, a język – do życia!

I już przy każdej okazji polecam serdecznie książkę Jak oswoić angielski, bo jest kopalnią wiedzy i ciekawostek językowych!

Innymi słowy – BOMBA!Kto jest autorem?

Anna Matyja

Nazywam się Anna Matyja i pokazuję prawdziwą twarz angielskiego.

Pokazuję też, że każdy jest w stanie dobrze angielski opanować. Bo nie potrzeba do tego ani mocy superbohatera, ani wyjątkowego czasu, miejsca czy zdolności. Ani tym bardziej wkuwania nazw czasów gramatycznych czy wykonywania setek ćwiczeń na papierze.

A czy mam do tego odpowiednie kwalifikacje? Ukończyłam Neofilologię Angielską Instytutu Anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim 
Pracowałam jako nauczyciel angielskiego, jako redaktor i autor w wydawnictwie Macmillan, współpracowałam z wydawnictwem Pearson. 
Napisałam kilka książek do nauki angielskiego.
A potem skonfrontowałam całą wiedzę z życiem, wyrzuciłam to, co nie działa, przetestowałam co działa znakomicie i wcale nie zamierzam spocząć na laurach!